Přednášející a hosté

Created with Sketch.

od diecézního biskupa podle schváleného liturgického obřadu zasvěcena Bohu, mysticky se zasnoubila Kristu a oddala se službě církve.

Robert Bergman

P. Robert Bergman je od roku 2006 římskokatolickým knězem plzeňské diecéze, můžete ho znát také z prostředí Katolické charismatické obnovy, z táborů Jump nebo Enter camp. Během svého kněžského působení byl postupně poslán do několika farností, v současnosti je ustanoven jako spirituál Církevního gymnázia v Plzni, kde učí religionistiku a křesťanskou etiku. Současně je výpomocným duchovním u katedrální farnosti.

Jeho zálibami jsou teologie, spiritualita, psaní ikon, psychologie, počítače, motorky, skákání s padákem. Vede víkendové duchovní obnovy pro mládež i týdenní exercicie, vedl také exercicie na moři.

Je autorem dvou nedávných českých katolických bestsellerů: Životní cesta hříšníkova a Čtyři boje. Jednoduchým poznávacím znamením pro to, ve které zpovědnici otec Robert zpovídá, je nejdelší fronta kajícníků 😉

Převzato (a upraveno) z: https://www.robertbergman.cz/

Jan Zajíček

Jan Zajíček je dlouholetý pracovník v rodinných konzultacích a mediátor, pracuje jako vedoucí občanského sdružení Centrum pro rodinu a sociální péči v Ostravě, které úzce spolupracuje s Diecézním centrem pro rodinu. Posláním tohoto sdružení je pomáhat při upevnění manželských, rodinných a mezilidských vztahů a podporovat je na základě křesťanských hodnot. Centrum se věnuje i rodinám s handicapovanými dětmi. Pan Zajíček je zapojen do mnoha aktivit a programů, které Centrum nabízí, z nichž můžeme jmenovat alespoň některé: škola partnerství, manželská setkání, manželské a rodinné poradenství.

Pana Zajíčka můžete znát také z měsíčníku TV Noe „Na pořadu rodina“, kde ho pravidelně můžeme vídat s manželkou Ivou, jak hovoří s manželskými páry na témata rodinného života prožívaného ve víře.

Patrick Diviš

Patrick Diviš se narodil v roce 1973. Jeho novinářská kariéra začínala v první polovině devadesátých let v redakci deníku Rovnost. Do roku 2000 pak vystřídal redakce Rádia Brno, (opět) Rovnosti a posléze Hospodářských novin. Od roku 2002 už působí jen v České televizi, kde začínal na pozici redaktora zpravodajství a vedoucího vydání. V roce 2010 se stal šéfdramaturgem Centra náboženské tvorby a od roku 2012 pak působí jako kreativní producent pro oblast náboženské tvorby.

Díky tomu se tak Patrick Diviš podílel například na přípravě dokumentů “Cyril a Metoděj – Dědictví otců a matek zachovej nám, Pane” či “Misie. Až na kraj světa s jezuity”.

Na Absolventském Velehradě nám Patrick Diviš přiblíží například, jak se ve světě médií vyznat. Tedy jak pracovat s informacemi, které dostáváme z médií, jak a kde je správně čerpat,…

Lída a Petr Vasiľovi

Manželé Lída a Petr Vasiľovi se seznámili během vysokoškolských studií na Slovensku. Lída pochází od Znojma a Petr od Trebišova. Chodili spolu 2 roky, na které moc rádi vzpomínají, a v roce 2007 plni nadšení vstoupili do manželství. Pravé dobrodružství s otevřeným koncem začalo po svatbě. 

Nyní bydlí v Tavíkovicích u Znojma a vychovávají 3 děti. V rámci možností se věnují Mariankám.

Ve svém svědectví se s námi Lída a Petr podělí právě o jejich dobrodružství s názvem manželství.

Více zde: https://absolventskyvelehrad.webnode.cz/prednasejici/