Doprovodný program

Created with Sketch.

Připravili jsme také širokou nabídku možností jak trávit volný čas na Velehradě. Již tradičně se mohl/a těšit na sportovní aktivity, čajovnu, vinárnu a večer u cimbálu. Nabídli jsme také nové a originální aktivity jako je speed dating, intercross nebo Krav Maga.

„Postav dům, zasaď strom a zploď syna – ideálně do třiceti!“

Život nikdy nebyl snadnější než dnes, nikdy jsme neměli větší možnosti ani víc volného času. Je lepší cestovat, studovat, prokrastinovat nebo se vrhnout do rodinného života? Jaká je přirozená role chlapa ve společnosti a v rodině?

Inspiraci nabídne Jan Balák – Challenger, otec, zakladatel Albánské výzvy, cestovatel, konstruktér, majitel stavební minifirmy i autor myšlenky domu pro mladé páry Solodum.cz.

Jak je vnímána krása ženy u nás a ve světě?

Co je jejím opravdovým kouzlem a jakým způsobem může líčení uškodit či naopak změna vizáže může proměnit přístup k sobě sama a tím zlepšit kvalitu života? Jak to vypadá v praxi, když si jedna žena jde za svým cílem – žít své sny? Pokud se chceš zasmát, ponaučit, obdivovat fotografie s příběhy z dalekých cest a především proniknout do tajemství trendy technik  makeupartistů o dokonale přirozeném vzhledu na každý den, Leona tě naučít krok po kroku zvýraznit tvé přednosti.

Leona Ondrušková  je vizážistka / maskérka, fotografka a nadšená cestovatelka. Má za sebou make-up spolupráci s Českou Miss, předními zlínskými firmami a vlastní vizážistické studio. Zaměřuje se na tvorbu celkové svatební vizáže, reklamní makeup, ale i osobní klientelu, kterou učí nalézt pomocí kurzů líčení většímu sebevědomí. Podílí se také na kreativním tvoření masek pro fashion designéry a filmová natáčení. Vyznává individuální přístup ke každému a miluje přirozený makeup.

Kostelní rétorika, aneb jak se správně rozmluvit a přečíst veřejně text 

Krátký workshop, kde si společně projdeme základní rozmlouvací techniku (artikulační, dechovou, posazení hlasu), dále si vyzkoušíme základní metodu, jak zpracovat strach z vystoupení před publikem, nahlédneme společně do základních principů rétoriky. A na závěr si ukážeme, jak si připravit text, který budeme číst v kostele a názorně si dané čtení každý vyzkouší na mikrofon.

Alžběta Filipová vystudovala činoherní herectví na JAMU v Brně. Od té doby hraje v Divadle Polárka, v Divadle U stolu, v Divadelném centru Žilina, v Divadle Scéna. Příležitostně se pouští do lektorování v oblasti dramatického oboru.

Cestovatelská přednáška: Patagonie a jiná zákoutí

Jmenuji se Marketa Grigarova a posledních 8 let jsem žila někde mezi Brnem, Aljaškou, Peru a Irskem. Krása a energie Latinské Ameriky mi očarovala natolik, že jsem se po životě v Peru rozhodla nevrátit „domů“, ale ještě na pár měsíců procestovat magickou krajinu Patagonie. Jaké to tam bylo? Nateklo mi do bot? A jaké to je vlastně stále pendlovat mezi odlišnými světy? Je vůbec možné poznat cizí zemi skrz cestování nebo je lepší se tam rovnou nastěhovat a najít si práci? Kdy je lepší cestovat sám a kdy s partnerem? Kolik toho člověk vlastně unese na zádech a proč by k tomu měl tahat ještě hudební nástroje? Je španělština všude španělštinou? Vypadá to v Patagonii jako na Aljašce? O tom a možná taky úplně o něčem jiném bych si s Vámi v sobotu ráda popovídala.

Bibliodrama

Jedná se o „herecké“ rozvedení nazíravého způsobu meditace svatého Ignáce z Loyoly, při kterém excercitant rozjímá nad postoji a motivacemi osob vyskytujících se ve vybraných evangelijních situacích. Účastníci se budou v malých skupinách (4 – 5 členů) pokoušet znázornit jednání těchto osob (svědků Ježíšových činů nebo postav z jeho podobenství), a tím si hlouběji uvědomit a zakusit motivace a pocity, které formovaly jejich postoje a jednání.

Oproti běžnému čtení biblického textu je tento způsob rozšířený o fyzickou zkušenost ztělesňování jednání vybrané postavy (prožitek, který se přitom dostavuje je mnohem intenzivnější). Další odlišností je nezvyklý úhel pohledu na biblickou událost: například očima postavy, jež s Ježíšovým postojem nesouhlasí.

Lukáš Rieger (herec a pedagog)  absolvoval studium činoherního herectví na Divadelní fakultě JAMU – v magisterském i doktorském stupni (disertace má název O přesahu v herectví : Teologická hermeneutika divadelní antropologie podle Exerciií Ignáce z Loyoly). Pohostinsky účinkoval v různých brněnských divadlech – od roku 2006 je hercem nezávislého divadla BURANTEATR. Mezi jeho nejvýznamnější divadelní zkušenosti patří stáž na tradiční ruské herecké škole – Institutu Borise Ščukina v Moskvě. Od roku 2003 působí jako pedagog herectví na JAMU – od roku 2014 je vedoucím vlastního ateliéru. Ženatý. Katolík. Výrobce ovocných vín.

„Swinguj do hodiny“

Markéta Štěpánová a Juraj Repčík, absolventi swingové školy Swing Wings, našli zalíbení ve swingovém tanci z prvorepublikové doby, který se vyznačuje svou uvolněností a improvizovaností. Lindy Hop je tanec, který se nejčastěji tančil na swingovou hudbu. Vznikl spontánně na tančírnách v Harlemu v New Yorku mezi 20-30. lety 20. století. Jde o společenský tanec, často veselý a energický, u kterého se střídají partneři. Je ideální na to se pořádně vyřádit a odreagovat! Na workshopu vás naučíme úplným základům swingového tance Lindy Hop, což vám bude stačit k tomu, abyste protančili celou noc. Dresscode: pohodlné oblečení, obuv – nízké podpatky

Krav Maga – hodina a půl sebeobrany

Krav maga patří mezi nejúčinnější sebeobranné systémy a je používaná mnoha armádními i policejními jednotkami. Zároveň je pro svou jednoduchost oblíbená mezi lidmi, kteří chtějí zlepšit svou fyzičku, zvýšit sebevědomí a chtějí se naučit bránit.

Honza Adamčík je od mládí vášnivý sportovec s citem pro pohyb. Postupně jeho kroky vedly k bojovým sportům, až zůstal u Krav Maga. Honza absolvoval instruktorský kurz pod vedením zahraničního experta Mateusze Soga. Má certifikaci pro cvičení dospělých – Instruktor (technický stupeň G3)

Intercross – trošku netradiční sport

Chcete si vyzkoušet nějaký nový sport? Intercross by mohl být to pravé. Je to bezkontaktní týmová míčová hra, která vzešla z lakrosu. V podstatě vzdušný hokej 🙂 Je to elegantní sport, kde nevyhrajete díky rychlosti nebo síle, ale díky společnému úsilí o vítězství.

Jakub Konček pracuje v oblasti IT v Brně, kam se minulý rok přesněhoval za prací. Má rád sporty a aktivní pohyb, ale vyhledává i ticho v přírodě, dobrou knihu nebo film. Na AV19 tě chce nalákat na ranní rozcvičky a sportivní aktivity po obědě, aby ti radost z pohybu a čerstvý vzduch pomohly nespat na přednáškách 🙂

Modlitba tancem: společenství žen z Brna – Biskupské

Modlíme se tancem, zpěvem, rozjímáním nad písmen, svěřujeme Pánu naše životní partnery a povolání a všechny potřebné.  „Ale co já?“ Název našeho workshopu pro vás. Ale co já, jaký jsem já v srdci. Jaké je moje srdce. Srdce jako na dlani – vyzkoušíme si vlastní modlitbu pohybem a tancem a také si společně zatančíme chválu našemu Pánu. (Doporučujeme pohodlné oblečení.)

Lektorky: Eliška Šimecká a spol.

Workshop nenásilné komunikace

Eva Čepelková je manželka a matka, lektorka angličtiny a překladatelka. Aby se na mateřské nezbláznila, prochází výcvikem Mediace pro život. Má ráda nenásilnou komunikaci a chtěla by se podělit o to, co pro ni znamená.

Sport i deskovky

V době poledního klidu si na registraci můžete zapůjčit deky, deskové hry i sportovní náčiní. Velehrad nabízí spoustu prostoru pro aktivní odpočinek.

Speed dating

Jedinečná příležitost k seznámení v bezpečném prostředí mezi mladými nezadanými věřícími a zdarma. Při speed datingu si naproti sobě posedají muži a ženy. Mají několik minut na to, aby se vzájemně poznali, a po uplynutí doby se muži přesouvají k vedlejšímu stolečku, aby poznali další ženu. Oba si zapíšou, zda si padli do oka či ne. Pořadatelé na konci předají kontakty mezi dvojicemi, které si padly do oka. A ještě historická zajímavost: Rychlé rande vymyslel rabín Yaacov Deyo, který chtěl zvýšit počet židovských svateb. (Že z toho bude svatba ale rozhodně neslibujeme.)

Posezení u cimbálu

Zveme tě na pohodový večer ve sklepě gymnázia. Čeká tě kvalitní víno vyráběné tradiční metodou v rodinném Vinařství Pavel Husák, o kterém si na baru můžeš popovídat přímo s vinařem. K tanci i poslechu zahraje cimbálová muzika Slačáci.

Čajovna

Ve sklepě gymnázia se můžeš zastavit i na výborný čaj a něco dobrého. Chvilku posedět, popovídat si a odpočnout 🙂

Ranní rozcvičky

Ve zdravém těle, zdravý duch. Aby mohlo tělo načerpat duchovní osvěžení, je potřeba ho dobře nastartovat na ranní rozcvičce.

Dětský koutek

Pro nejmenší účastníky bude k dispozici nehlídaný dětský koutek 🙂