Doprovodný program

Created with Sketch.

Připravujeme také širokou nabídku možností jak trávit volný čas na Velehradě. Již tradičně se můžete těšit na sportovní aktivity, čajovnu, vinárnu a večer u cimbálu. Nabídneme také nové a originální aktivity jako je speed dating, intercross nebo Krav Maga. Co nás tedy čeká?

„Postav dům, zasaď strom a zploď syna – ideálně do třiceti!“

Život nikdy nebyl snadnější než dnes, nikdy jsme neměli větší možnosti ani víc volného času. Je lepší cestovat, studovat, prokrastinovat nebo se vrhnout do rodinného života? Jaká je přirozená role chlapa ve společnosti a v rodině? Inspiraci nabídne Jan Balák, Challenger, otec, zakladatel Albánské výzvy, cestovatel, konstruktér, majitel stavební minifirmy i autor myšlenky domu pro mladé páry Solodum.cz.

Krav Maga – hodina a půl sebeobrany

Krav maga patří mezi nejúčinnější sebeobranné systémy a je používaná mnoha armádními i policejními jednotkami. Zároveň je pro svou jednoduchost oblíbená mezi lidmi, kteří chtějí zlepšit svou fyzičku, zvýšit sebevědomí a chtějí se naučit bránit. Přijďte si na hodinu a půl zacvičit s Honzou Adamčíkem, který absolvoval instruktorský kurz pod vedením Mateuzse Soga a nyní vede tréninky Krav Maga v Ostravě.

Intercross – trošku netradiční sport

Chcete si vyzkoušet nějaký nový sport? Intercross by mohl být to pravé. Je to bezkontaktní týmová míčová hra, která vzešla z lakrosu. V podstatě vzdušný hokej 🙂 Je to elegantní sport, kde nevyhrajete díky rychlosti nebo síle, ale díky společnému úsilí o vítězství. Intercross nás naučí Jakub Konček.

Sport i deskovky

V době poledního klidu si nabsa registraci můžete zapůjčit deky, deskové hry i sportovní náčiní. Velehrad nabízí spoustu prostoru pro aktivní odpočinek.

Speed dating

Jedinečná příležitost k seznámení v bezpečném prostředí mezi mladými nezadanými věřícími a zdarma. Při speed datingu si naproti sobě posedají muži a ženy. Mají několik minut na to, aby se vzájemně poznali, a po uplynutí doby se muži přesouvají k vedlejšímu stolečku, aby poznali další ženu. Oba si zapíšou, zda si padli do oka či ne. Pořadatelé na konci předají kontakty mezi dvojicemi, které si padly do oka. A ještě historická zajímavost: Rychlé rande vymyslel rabín Yaacov Deyo, který chtěl zvýšit počet židovských svateb. (Že z toho bude svatba ale rozhodně neslibujeme.)

Posezení u cimbálu

Zveme tě na pohodový večer ve sklepě gymnázia. Čeká tě kvalitní víno vyráběné tradiční metodou v rodinném Vinařství Pavel Husák, o kterém si na baru můžeš popovídat přímo s vinařem. K tanci i poslechu zahraje cimbálová muzika Slačáci.

Čajovna

Ve sklepě gymnázia se můžeš zastavit i na výborný čaj a něco dobrého. Chvilku posedět, popovídat si a odpočnout 🙂

Ranní rozcvičky

Ve zdravém těle, zdravý duch. Aby mohlo tělo načerpat duchovní osvěžení, je potřeba ho dobře nastartovat na ranní rozcvičce.

Dětský koutek

Pro nejmenší účastníky bude k dispozici nehlídaný dětský koutek 🙂

A co dalšího?

Nápadů máme ještě hromadu, takže doprovodný program bude hodně pestrý 🙂 Nové aktivity budeme doplňovat postupně.

 

Ne méně zajímavé jsou i přednášky nebo duchovní program. A harmonogram prozradí jak jsme to všechno poskládali do tří dnů 🙂

Při přípravě programu využijeme spoustu dobrovolníků. Chceš také přidat ruku k dílu?