Organizační tým AV21

Kdo vlastně stojí za organizací AV21? Každý člen týmu o sobě sepsal pár vět, které najdeš na následujících řádcích…

Vojta Červený

Ostravak 💙. A dělám v IT sektoru, což se snažím předávat i dál, lektoruju JS a automatizaci v Czechitas. A na AV se snažím řídit tady tenhle projekt. Jak moc to vyšlo, to uvidíme na akci samotné. 

Co děláš, když seš sám?

Kolo, výlety, ale i odpočinek ve formě nicnedělání. Věnuju se i svým “projektům” a jelikož mi pořád přijde, že nic nestíhám, tak se snažím dodělávat věci, které potřebuju dodělat 🙂 

Jaký jsi, když jsi ve společnosti?

Hodně záleží na společnosti. Pokud si s ní nemám co říct, tak nic neříkám. Nějak nemám potřebu říkat něco, co by bylo navíc. Takže jakmile je společnost dobrá, tak já se bavím a snad i společnost se mnou 🙂 Takže pak i komunikativní, veselý. A pokud k tomu přidám jedno dvě piva, tak je o zábavu postaráno. 

Natália Tešlárová

Slovenka od Popradu, korporátna “myška” v Brne. Na AV mám s Pájou na starosti prednášky. Do tímu som sa pridala preto, lebo je to úžasná akcia a ja som chcela priložiť ruku k dielu.  

Co děláš, když jsi sama?

Samotu si viem užiť, ale nesmie jej byť moc, som spoločenský typ človeka. Mám rada hudbu, šport, cudzie jazyky. Keď sa dá, tak cestujem a s obľubou plánujem výlety či rôzne dobrodružstvá (ako napr. AV). 

Jaká jsi, když jsi ve společnosti?

Ak mám ráno kávu, tak veľmi priateľská! 😊 Inak som určite tímová hráčka, spoločnosť mi dodáva energiu, väčšinou v nej nie som ticho, čo môžu ostatní asi len potvrdiť.   

Pavlína Štajnerová

Pocházím ze samého srdce Beskyd Frenštátu pod Radhoštěm. Aktuálně bydlím v historické části překrásné Ostravy, kde také pracuji jako zdravotnický záchranář v nemocnici. Na AV mám na starost s Naty přednášky.

Josef Jeniš

Ajťák z Boskovic, který už deset let žije v Brně. Rád organizuji zážitkovky, tábory apod.  Takže když jsem se dozvěděl, že AV tým hledá lidi, věděl jsem, že u toho musím být. Na AV mám na starosti volnočasové aktivity, protože je to nejblíž tomu, co dělám ve volném čase. 

Co děláš, když seš sám?

 Jsem z větší části introvert, takže samotu si umím užít a někdy jsem za ni vděčný. Rád trávím čas o samotě v přírodě na čundru, na chatě nebo třeba jenom na procházce. V posledním roce ale trávím o samotě až moc času a jsem rád ve společnosti. 

Jaký jsi, když jsi ve společnosti?

Hodně záleží,jaká společnost to je a jak se v ní cítím. Dokážu být ve společnosti ten hlasitej a vůdčí typ, ale taky šedá myška v koutě. Mám rád společnost, ale když jsem delší dobu ve větší společnosti, ozve se má introvertní stránka a potřebuju se na chvíli někam zašít nebo se jít projít, abych byl aspoň chvíli v tichu a sám.

Jitka Kostrhounová

Brňačka s kořeny v šakvických vinohradech fušující do IT projekťačiny. Nejspíše na mě narazíte, když se zapojíte do některé z volnočasových aktivit, které pro vás v rámci programu AV spolu s Pepou chystáme. Jak mi říkají od mala, nikde nesmím chybět 🙂

Co děláš, když jsi sama?

Snažím se nebýt sama. Nabíjí mě fajn lidi, miluju dobrodružství a dost jednoduše se nadchnu pro cokoliv nového. Trochu se vyznám ve víně, na špatnou náladu aplikuju tanec, na dobrou vlastně taky. Když potřebuju být sama, beru kolo, brusle nebo uklízím jak tajfun.

Jaká jsi, když jsi ve společnosti?

Po ránu spíš tichá a stranou, pak se to ale výrazně zlepšuje až k nevydržení 🙂

Pavel Vícha

Geoinformatik z Ostravy. Vojtovo pozvání do týmu jsem nerozmýšlel dlouho a beru to jako smysluplnou službu. Mám na starost registraci, ubytování a stravování spolu s Majklem. Spánek a jídlo jsou základ a my vám ho zajistíme.

Co děláš, když seš sám?

Když je hezky, rád vyrazím někam mimo civilizaci. A když je počasí na filmy a knížky, tak ho taky rád využiju. Umím si vychutnat dobrou hudbu, podcast a další věci k poslechu – nejlíp v autě. Baví mě taky kytara a manuální práce, u kterých si vždycky dobře odpočinu.

Jaký jsi, když jsi ve společnosti?

Turbulentní bavič, to ne. Šedá myška, to taky ne. Tak snad takový normál, ale samozřejmě záleží na situaci. Společnost je pro mě určitě moc důležitá.

Michael Bujnovský

Systémový programátor; fotograf Člověk a Víra; OSTRAVA. Ve spolupráci s Pavlem realizujeme přihlašování a ubytování.

Co děláš, když seš sám?

Mám rád když se svět řítí proti mě. Běh, kolo, auto. Objevuju krásu hor a ztrácím se v hloubkách a dálkách myšlenkových vizí. Taky dost poslouchám metal.

Jaký jsi, když jsi ve společnosti?

Je to pro mě silný zážitek sdílet týmového ducha. Radost být maličkým a součástí něčeho velkého. Ať je to příprava Absolvenstkého Velehradu, rubání stromů v lese, multiplayerový Assassins Creed či dopravní zácpa na Rudné.

Vojta Kaska

Jihočech, aktuálně se zabývající přípravou vysokorychlostní železnice. Duší skaut, i když dnes už pasivní. Člen a dobrovolník Komunity Sant’Egidio. Na AV mám spolu s Maruškou na starosti dobrovolníky.

Co děláš, když jsi sám?

Čtu, studuju, běhám, zahradničím. Mým snem je mít jednou velkou zahradu a stát se novodobým Přemkem Podlahou. 

Jaký jsi, když jsi ve společnosti?

I když jsem introvert a tedy spíš tichý, společnost potřebuji a vyhledávám.

Marie Ondračková

Jsem z Brna, ale pocházím z ještě jižnější části Moravy, než leží tato moravská metropole. Žiju prací, která mi mnohdy zabírá víc volného času, než bych si přála. Jeho zbytek nejraději trávím ve společnosti v přírodě na výletech, při sportu, v kavárně, při tanci a víně. Na AV mám spolu s Vojtou K. na starosti dobrovolníky.

Co děláš, když jsi sama?

Pocházím z velké rodiny, kde nikdy nebyl na samotu prostor. A tak mi to i zůstalo. I já samotu někdy potřebuji, nesmí ale trvat moc dlouho. Letos jsme se však díky lockdownu mohli vcelku dobře seznámit a sžít. Jak ji tedy trávím? Čtu, sleduju filmy, poslední dobou jsem začala poslouchat i podcasty a audiokniky, protože mě baví že se u nich dá dělat spousta dalších věcí. Baví mě něco vytvářet a to jak manuálně, tak vymýšlet a plánovat. Ráda sportuju a co jiného může člověk dělat sám než běhat.  

Jaká jsi, když jsi ve společnosti?

V dobré společnosti rozhodně šťastná. Určitě nejsem bavič, vtipy zapomenu jen co je uslyším a nikdy jsem si nepamatovala ani jednu hlášku z filmu :-). Nevydržím být dlouho pasivním členem skupiny, ráda se na něčem aktivně podílím. Tak jsem se třeba dostala přes dobrovolničení až do týmu AV :-). Baví mě přijímat výzvy a když přijdete s nějakým šíleným nápadem, myslím že je víc než pravděpodobné, že se přidám 🙂

Marie Hamšíková

Jsem holka ze Slovácka, která kvůli práci v laboratoři už zbrázdila republiku a momentálně zakotvila v Hradci Králové, aby mohla dělat vědu. V týmu AV jsem už několik let a tentokrát se vracím k mým začátkům v týmech SV a AV a připravuji pro vás duchovní program.

Co děláš, když jsi sama?

Čas, kdy jsem sama, si snažím užít. Je to pro mě doba, kdy můžu čerpat. Když ta chvilka nastane, tak ráda vyrazím sama do přírody nebo si zajdu na brusle, vytáhnu štětce, barvy, plátna, peču, miluju být kreativní, vymýšlet způsoby, jak svým blízkým udělat radost… 

Jaká jsi, když jsi ve společnosti?

To by asi věděli zhodnotit lidé z mého okolí. Vždy ale záleží v jaké společnosti jsem a jak se tam cítím. Když se s lidmi cítím dobře, tak jsem asi dost hlučná, upřímná a jsem to prostě já se vším všudy a nemám potřebu něco z mé povahy schovávat. Když jsem v davu, ve větším kolektivu nebo někde, kde se úplně necítím, tak se stáhnu do sebe a jen pozoruju a vyhodnocuju okolí někde z povzdálí.

Petr Benčík

Su z Brna. Svůj pracovní čas dělím mezi prodej modelů a příslušenství k nim a soukromou výuku angličtiny. Na AV jsem již několikaletou položkou inventáře vedle varné konvice a šálků, potkáte mě tedy v čajovně/vinárně, prostě nalejvárně. Určitě budu mít i nějakou čajovou specialitku pod pultem, takže se na ni nezapomeňte zeptat. Ale ničeho se nebojte, čaj tety Hoang to nebude.

Co děláš, když seš sám?

Pokud mám chvilku klidu, tak si rád sednu za svůj modelářský stůl a něco stavím nebo barvím. Taky rád usednu u knížky a skleničky jednosladové skotské. A den by nestál za nic bez poslechu hudby, v mém případě hlavně folk, rock, progress metal. A když mě to přestane naplňovat, tak přecházím k následujícímu bodu.

Jaký jsi, když jsi ve společnosti?

Já osobně se považuji za vysoce společenského introverta, takže záleží na společnosti. V neznámé společnosti si většinou dopřeji chvilku na pozorování, jinak z pozorování druhých jsem byl vyhodnocen jako „mimořádně prostořeký“, na čemž asi něco bude… Stává se mi to většinou, když mluvím, a já tu pusu skoro nezavřu. Samozřejmě, i na to se kamarádům podařilo vyvinout speciální a navýsost účinný postup – tzv. umlčení kusem žvance.

Honza Kužela

Pocházím z Moravy skoro až od Bílých Karpat, aktuálně však žiju a pracuju v Praze pro známého operátora jako designér optických sítí. V týmu AV jsem za oddělení techniky, již podruhé. 🙂 Takže mě nejspíš nebude moc vidět, ale snad bude všechno fungovat jak má. 😀

Co děláš, když seš sám?

Když jsem sám, tak se snažím načerpat energii odpočinkem, rád si poslechnu dobrou muziku, nebo si jdu zaplavat, něco uvařit. Také se rád začtu do nějaké knihy, případně dělám cokoliv co je potřeba, často pracuji na věcně odkládaných úkolech.

Jaký jsi, když jsi ve společnosti?

Dost záleží na tom, v jaké společnosti se nacházím, v cizím prostředí se moc necítím a nejraději bych se brzy vytratil, ale stačí pár dobrých známých a hned je to zcela jiný level a dokážu se i já dobře pobavit. Každopádně rád spíše naslouchám než abych měl dlouhé monology, to ale neznamená, že bych si rád nepopovídal. 🙂 I když jsem ve společnosti rád, někdy mě velice rychle unaví.

Janča Hegerová

Brňačka každým coulem 😊 Ke spoluorganizování AV21 jsem se dostala díky Pepovi (volnočasové aktivity), kterého znám přes dobrovolnictví ve VKH Brno.

Na AV mám na starosti finance $.

 Co děláš, když jsi sama?

Nejraději něco tvořím, fotím, peču, vařím, zahradničím, chodím na výlety a procházky v přírodě i ve městě, občas si jdu trochu zaběhat, ale ráda si taky udělám klidnou chvilku při sledování nějakého filmu/seriálu s dobrým jídlem a zabalená v teplé dece.

Jaká jsi, když jsi ve společnosti?

Záleží na dané společnosti a situaci, když přijdu mezi nové lidi jsem prvně tichá a spíše pozoruji ostatní, ale jak se trochu rozkoukám, tak nezavřu pusu.

Eliška Horká

Původně jsem z Vysočiny, ale teď už pár let bydlím v Brně. Mám hrozně ráda přírodu – takže se ráda vracím domů pracovat na zahradě nebo se někam projít 🙂 Už podruhé mám na AV na starosti komunikaci 🙂

Co děláš, když jsi sama?

Když mám chvilku jen pro sebe, tak si čtu nebo třídím myšlenky do papírového diáře – na papíře se totiž nejlíp přemýšlí. A někdy se prostě jen flákám… nejlíp někde na sluníčku 🙂

Jaká jsi, když jsi ve společnosti?

Jsem spíš introvert, takže hodně záleží. Mezi cizími lidmi spíš sedím tiše v koutku, mezi známými už je mě slyšet trošku víc 🙂

Kam dál?

Přednášející a hosté

Workshopy a volnočasové aktivity

Vše o registraci na AV21